Imazhi i personalizuar

FTTH Kabllo rënieje të tipit hark vetë-mbështetës me tela çeliku me 7 fije

Kablloja tipike e fibrave optike me rënie tip harku vetë-mbështetës përbëhet nga kabllo GJYXFCH/GJYXCH dhe një pjesë shtesë e forcës me tela çeliku të bllokuar (Diametri është 0,33 mm*7).

 

Lloji i Fibrës: G652D;G657A1;657A2;
Numri i fibrave: 1-12 bërthama
Messenger: 1.0, 1.2 mm Opsionale
Anëtari i forcës: Tela çeliku, FRP, KFRP
Xhaketë: PVC/LSZH
Ngjyra: E zezë / gri / e bardhë

 

 

Përshkrim
Specifikim
Paketa & Transporti
Shfaqja e Fabrikës
Lini komentet tuaja

Struktura:

https://www.gl-fiber.com/outdoor-ftth-self-supporting-bow-type-drop-cable-with-steel-wire.html

Karakteristikë:

· Fibër speciale me ndjeshmëri të ulët të përkuljes ofron gjerësi të lartë brezi dhe veti të shkëlqyera të transmetimit të komunikimit;
· Dy pjesë paralele të fortësisë së çelikut sigurojnë performancë të mirë të rezistencës ndaj shtypjes për të mbrojtur fibrën;
· Teli i vetëm prej çeliku ose mesazheri si pjesë e forcës shtesë siguron performancë të mirë të rezistencës në tërheqje;
· Strukturë e thjeshtë, peshë e lehtë dhe praktikueshmëri e lartë;
· Dizajni i ri i flautit, zhvesh dhe bashkohet lehtësisht, thjeshton instalimin dhe mirëmbajtjen;
· Tymi i ulët, mbështjellës zero halogjen dhe rezistent ndaj flakës.

Standardet:
Pajtohuni me standardin IEC 60794-4, IEC 60793, TIA/EIA 598 A

Karakteristikat e fibrave optike:

  G.652 G.657 50/125μm 62.5/125μm
Zbutje
(+20℃)
@850 nm     ≤3,5 dB/km ≤3,5 dB/km
@1300 nm     ≤1,5 dB/km ≤1,5 dB/km
@1310 nm ≤0,40 dB/km ≤0,40 dB/km    
@1550 nm ≤0,30 dB/km ≤0,30dB/km    
Gjerësia e brezit (klasa A) @850 nm     ≥500 MHz·km ≥200 MHz·km
@1300 nm     ≥500 MHz·km ≥500 MHz·km
Hapja numerike     0,200±0,015NA 0,275±0,015NA
Gjatësia e valës së ndërprerjes së kabllove ≤1260 nm ≤1260 nm    

Parametri teknik i kabllove:

Numri i fibrave

Diametri i kabllit mm

Pesha e kabllove kg/km

Rezistenca në tërheqje e gjatë
/Afatshkurtër N

Thërrmoni
Rezistencë e gjatë
/Afatshkurtër N/100mm

Rrezja e përkuljes Statike / Dinamike mm

1

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

2

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

4

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

6

2,5±0,2*6,0±0,2

27.5

300/600

1000/2200

20/40

8

2,5±0,2*6,0±0,2

27.5

300/600

1000/2200

20/40

12

3,0±0,2*7,0±0,2

35.5

300/600

1000/2200

20/40

Temperatura e ruajtjes/operimit: -20℃ deri + 60℃

 Shënuar:

1. Vetëm një pjesë e kabllove FTTH Drop janë të listuara në tabelë.Mund të kërkohen kabllo me specifika të tjera.
2. Kabllot mund të furnizohen me një sërë fibrash me një modalitet ose shumëmodë.
3. Struktura kabllore e projektuar posaçërisht është në dispozicion sipas kërkesës.

Si të zgjidhni një paketim ekonomik dhe praktik të kabllit për të lëshuar kabllon?

Sidomos në disa vende me mot me shi si Ekuador dhe Venezuela, prodhuesit profesionistë të FOC rekomandojnë që të përdorni kazanin e brendshëm PVC për të mbrojtur kabllon e rënies FTTH.Ky kazan është i fiksuar në bobin me 4 vida, Avantazhi i tij është që bateritë nuk kanë frikë nga shirat dhe mbështjellja e kabllit nuk lirohet lehtë.Më poshtë janë fotografitë e ndërtimit të dhëna nga klientët tanë përfundimtarë.Pas përfundimit të instalimit, bobina është ende e fortë dhe e paprekur.

Ndërkohë, ne kemi 15 vjet ekip logjistik të pjekur, 100% plotëson sigurinë tuaj të mirë dhe kohën e dorëzimit.

Paketa të FTTHBieKabllo
No Artikulli Indeksi
JashtëderaBieKabllo Të brendshmeBieKabllo Rënie e sheshtëKabllo
1 Gjatësia dhe paketimi 1000m/Mbikompensatë 1000m/Mbikompensatë 1000m/Mbikompensatë
2 Madhësia e mbështjelljes së kompensatës 250×110×190mm 250×110×190mm 300×110×230 mm
3 Madhësia e kartonit 260×260×210 mm 260×260×210 mm 360×360×240 mm
4 Pesha neto 21 kg/km 8.0 kg/km 20 kg/km
Po ngarkohet sugjerimi i sasisë
20'GP enë 1 km / rrotull 600 km
2 km / rrotull 650 km
Kontejner 40'HQ 1 km / rrotull 1100 km
2 km / rrotull 1300 km

*E mësipërme është vetëm një sugjerim për ngarkimin e kontejnerëve, ju lutemi konsultohuni me departamentin tonë të shitjeve për sasinë specifike.

https://www.gl-fiber.com/products-ftth-drop-cable/

Komentet:In order to meet the world’s highest quality standards, we continuously monitor feedback from our customers. For comments and suggestions, please, contact us, Email: [email protected].

 

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Karakteristikat e fibrave optike:

  G.652 G.657 50/125μm 62.5/125μm
Zbutje
(+20℃)
@850 nm     ≤3,5 dB/km ≤3,5 dB/km
@1300 nm     ≤1,5 dB/km ≤1,5 dB/km
@1310 nm ≤0,40 dB/km ≤0,40 dB/km    
@1550 nm ≤0,30 dB/km ≤0,30dB/km    
Gjerësia e brezit (klasa A) @850 nm     ≥500 MHz·km ≥200 MHz·km
@1300 nm     ≥500 MHz·km ≥500 MHz·km
Hapja numerike     0,200±0,015NA 0,275±0,015NA
Gjatësia e valës së ndërprerjes së kabllove ≤1260 nm ≤1260 nm    

Parametri teknik i kabllove:

Numri i fibrave

Diametri i kabllit mm

Pesha e kabllove kg/km

Rezistenca në tërheqje e gjatë
/Afatshkurtër N

Thërrmoni
Rezistencë e gjatë
/Afatshkurtër N/100mm

Rrezja e përkuljes Statike / Dinamike mm

1

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

2

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

4

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

6

2,5±0,2*6,0±0,2

27.5

300/600

1000/2200

20/40

8

2,5±0,2*6,0±0,2

27.5

300/600

1000/2200

20/40

12

3,0±0,2*7,0±0,2

35.5

300/600

1000/2200

20/40

Temperatura e ruajtjes/operimit: -20℃ deri + 60℃

https://www.gl-fiber.com/products-ftth-drop-cable/

Materiali i paketimit:

Tambur druri i pakthyeshëm.
Të dy skajet e kabllove me fibra optike janë të lidhura mirë në kazan dhe mbyllen me një kapak të tkurrur për të parandaluar hyrjen e lagështirës.
• Secila gjatësi e vetme e kabllit duhet të mbështillet në kazan prej druri të tymosur
• Mbuluar me fletë tampon plastike
• Mbyllur me shufra të forta druri
• Të paktën 1 m nga fundi i brendshëm i kabllit do të rezervohet për testim.
• Gjatësia e kazanit: Gjatësia standarde e kazanit është 3,000m±2%;

Printimi i kabllove:

Numri vijues i gjatësisë së kabllit duhet të shënohet në mbështjellësin e jashtëm të kabllit në një interval prej 1 metër ± 1%.

Informacioni i mëposhtëm duhet të shënohet në mbështjellësin e jashtëm të kabllit në një interval prej rreth 1 metër.

1. Lloji i kabllit dhe numri i fibrës optike
2. Emri i prodhuesit
3. Muaji dhe viti i prodhimit
4. Gjatësia e kabllit

Shënimi i daulleve:  

Secila anë e çdo daulle druri duhet të shënohet në mënyrë të përhershme me germa minimale prej 2,5 ~ 3 cm të larta me sa vijon:

1. Emri dhe logoja e prodhimit
2. Gjatësia e kabllit
3. Llojet e kabllove me fibra dhe numri i fibrave, etj
4. Rollway
5. Pesha bruto dhe neto

Porti:
Shanghai/Guangzhou/Shenzhen

Koha e udhëheqjes:
Sasia (KM) 1-300 ≥300
Koha e parashikuar (ditë) 15 Për t'u lindur!
Paketa të FTTHBieKabllo
No Artikulli Indeksi
JashtëderaBieKabllo Të brendshmeBieKabllo Rënie e sheshtëKabllo
1 Gjatësia dhe paketimi 1000m/Mbikompensatë 1000m/Mbikompensatë 1000m/Mbikompensatë
2 Madhësia e mbështjelljes së kompensatës 250×110×190mm 250×110×190mm 300×110×230 mm
3 Madhësia e kartonit 260×260×210 mm 260×260×210 mm 360×360×240 mm
4 Pesha neto 21 kg/km 8.0 kg/km 20 kg/km
5 Pesha bruto 23 kg/kuti 9,0 kg/kuti 21.5 kg/kuti

Paketa dhe transporti:

Si të zgjidhni një paketim ekonomik dhe praktik të kabllit për të lëshuar kabllon?Sidomos në disa vende me mot me shi si Ekuador dhe Venezuela, prodhuesit profesionistë të FOC rekomandojnë që të përdorni kazanin e brendshëm PVC për të mbrojtur kabllon e rënies FTTH.Ky kazan është i fiksuar në bobin me 4 vida, Avantazhi i tij është që bateritë nuk kanë frikë nga shirat dhe mbështjellja e kabllit nuk lirohet lehtë.Më poshtë janë fotografitë e ndërtimit të dhëna nga klientët tanë përfundimtarë.Pas përfundimit të instalimit, bobina është ende e fortë dhe e paprekur. 
https://www.gl-fiber.com/products-ftth-drop-cable/

Fabrika e kabllove optike

Në vitin 2004, GL FIBER themeloi fabrikën për të prodhuar produkte kabllosh optike, kryesisht duke prodhuar kabllo drop, kabllo optike të jashtme, etj.

GL Fiber tani ka 18 grupe pajisjesh ngjyrosëse, 10 grupe pajisjesh dytësore për veshjen e plastikës, 15 grupe pajisjesh përdredhëse të shtresave SZ, 16 grupe pajisjesh mbështjellëse, 8 grupe pajisjesh për prodhimin e kabllove FTTH, 20 grupe pajisjesh kabllore optike OPGW, dhe 1 pajisje paralele Dhe shumë pajisje të tjera ndihmëse të prodhimit.Aktualisht, kapaciteti vjetor i prodhimit të kabllove optike arrin 12 milion km bërthamë (kapaciteti mesatar ditor i prodhimit prej 45,000 km bërthamë dhe llojet e kabllove mund të arrijnë 1,500 km).Fabrikat tona mund të prodhojnë lloje të ndryshme të kabllove optike të brendshme dhe të jashtme (si ADSS, GYFTY, GYTS, GYTA, GYFTC8Y, mikro-kabllo me ajër, etj.).kapaciteti ditor i prodhimit të kabllove të zakonshme mund të arrijë 1500KM/ditë, kapaciteti ditor i prodhimit të kabllove të rënies mund të arrijë maksimum.1200 km/ditë, dhe kapaciteti ditor i prodhimit të OPGW mund të arrijë 200KM/ditë.

https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni