Прилагодена слика

FTTH Самоносечки кабел за паѓање од типот на лак со челична жица со 7 жици

Типичниот самоносечки кабел за капка со оптички влакна од типот на лак се состои од кабел GJYXFCH/GJYXCH и дополнителен цврст елемент со заглавена челична жица (Дијаметарот е 0,33 mm*7).

 

Тип на влакна: G652D;G657A1;657A2;
Број на влакна: 1-12 јадра
Messenger: 1.0, 1.2mm Изборно
Член на јачина: челична жица, FRP, KFRP
Јакна: PVC/LSZH
Боја: Црна / Сива / Бела

 

 

Опис
Спецификација
Пакет и испорака
Фабрички шоу
Оставете ги вашите повратни информации

Структура:

https://www.gl-fiber.com/outdoor-ftth-self-supporting-bow-type-drop-cable-with-steel-wire.html

Карактеристично:

· Специјалното влакно со ниска чувствителност на свиткување обезбедува висок пропусен опсег и одлична способност за пренос на комуникација;
· Два паралелни челични цврсти членови обезбедуваат добри перформанси на отпорност на дробење за заштита на влакната;
· Една челична жица или гласник како дополнителна цврстина обезбедува добри перформанси на цврстина на истегнување;
· Едноставна структура, мала тежина и висока практичност;
· Нов дизајн на флејта, лесно соголување и спојување, поедноставување на инсталацијата и одржувањето;
· Низок чад, нула халоген и обвивка отпорна на пламен.

Стандарди:
Во согласност со стандардот IEC 60794-4, IEC 60793, TIA/EIA 598 A

Карактеристики на оптички влакна:

  Г.652 Г.657 50/125μm 62,5/125μm
Слабеење
(+20℃)
@850nm     ≤3,5 dB/km ≤3,5 dB/km
@1300nm     ≤1,5 dB/km ≤1,5 dB/km
@1310nm ≤0,40 dB/km ≤0,40 dB/km    
@1550nm ≤0,30 dB/km ≤0,30 dB/km    
Пропусен опсег (класа А) @850nm     ≥500 MHz·km ≥200 MHz·km
@1300nm     ≥500 MHz·km ≥500 MHz·km
Нумеричка решетка     0,200±0,015NA 0,275±0,015NA
Бранова должина на прекин на кабелот ≤1260 nm ≤1260 nm    

Технички параметар на кабел:

Број на влакна

Дијаметар на кабел мм

Тежина на кабелот kg/km

Долга цврстина на истегнување
/Краткорочен Н

Здроби
Долг отпор
/Краткорочни N/100mm

Радиус на свиткување Статички / Динамички mm

1

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

2

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

4

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

6

2,5±0,2*6,0±0,2

27.5

300/600

1000/2200

20/40

8

2,5±0,2*6,0±0,2

27.5

300/600

1000/2200

20/40

12

3,0±0,2*7,0±0,2

35,5

300/600

1000/2200

20/40

Температура на складирање/Работна температура: -20℃ до + 60℃

 Забележано:

1. Само дел од FTTH Drop каблите се наведени во табелата.Може да се побараат кабли со други спецификации.
2. Каблите може да се испорачуваат со низа единечни или мултимодни влакна.
3. Специјално дизајнирана кабелска структура е достапна на барање.

Како да изберете економична и практична амбалажа за барабан за кабел за да испуштите кабел?

Особено во некои земји со дождливо време како Еквадор и Венецуела, професионалните производители на FOC препорачуваат да го користите внатрешниот барабан од PVC за да го заштитите кабелот за капка FTTH.Овој барабан е прицврстен на макарата со 4 завртки, Неговата предност е што барабаните не се плашат од дождови и намотувањето на кабелот не е лесно да се олабави.Следниве се градежните слики дадени од нашите крајни клиенти.Откако ќе заврши инсталацијата, ролната е сè уште цврста и недопрена.

Во меѓувреме, имаме 15 години зрел логистички тим, 100% го исполнуваме вашето добро време за безбедност и испорака.

Пакет на FTTHКапкаКабел
No Ставка Индекс
НадворвратаКапкаКабел ЗатворенКапкаКабел Рамен капкаКабел
1 Должина и пакување 1000m/ролна од иверица 1000m/ролна од иверица 1000m/ролна од иверица
2 Големина на макара од иверица 250×110×190мм 250×110×190мм 300×110×230мм
3 Големина на картон 260×260×210 mm 260×260×210 mm 360×360×240 mm
4 Нето маса 21 кг/км 8,0 кг/км 20 кг/км
Се вчитува предлог за количина
20'GP контејнер 1 км/ролна 600 км
2 км/ролна 650 км
40'HQ контејнер 1 км/ролна 1100 км
2 км/ролна 1300 км

* Горенаведеното е само предлог за полнење на контејнери, ве молиме консултирајте се со нашиот оддел за продажба за конкретната количина.

https://www.gl-fiber.com/products-ftth-drop-cable/

Повратни информации:In order to meet the world’s highest quality standards, we continuously monitor feedback from our customers. For comments and suggestions, please, contact us, Email: [email protected].

 

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Карактеристики на оптички влакна:

  Г.652 Г.657 50/125μm 62,5/125μm
Слабеење
(+20℃)
@850nm     ≤3,5 dB/km ≤3,5 dB/km
@1300nm     ≤1,5 dB/km ≤1,5 dB/km
@1310nm ≤0,40 dB/km ≤0,40 dB/km    
@1550nm ≤0,30 dB/km ≤0,30 dB/km    
Пропусен опсег (класа А) @850nm     ≥500 MHz·km ≥200 MHz·km
@1300nm     ≥500 MHz·km ≥500 MHz·km
Нумеричка решетка     0,200±0,015NA 0,275±0,015NA
Бранова должина на прекин на кабелот ≤1260 nm ≤1260 nm    

Технички параметар на кабел:

Број на влакна

Дијаметар на кабел мм

Тежина на кабелот kg/km

Долга цврстина на истегнување
/Краткорочен Н

Здроби
Долг отпор
/Краткорочни N/100mm

Радиус на свиткување Статички / Динамички mm

1

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

2

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

4

2,0±0,2*5,2±0,2

21.5

300/600

1000/2200

20/40

6

2,5±0,2*6,0±0,2

27.5

300/600

1000/2200

20/40

8

2,5±0,2*6,0±0,2

27.5

300/600

1000/2200

20/40

12

3,0±0,2*7,0±0,2

35,5

300/600

1000/2200

20/40

Температура на складирање/Работна температура: -20℃ до + 60℃

https://www.gl-fiber.com/products-ftth-drop-cable/

Материјал за пакување:

Неповратен дрвен барабан.
Двата краја на каблите со оптички влакна се безбедно прицврстени на барабанот и запечатени со капа што се собира за да се спречи навлегување на влага.
• Секоја должина на кабел треба да се намотува на фумигиран дрвен барабан
• Покриен со пластичен тампон
• Запечатени со силни дрвени летви
• Најмалку 1 m од внатрешниот крај на кабелот ќе биде резервиран за тестирање.
• Должина на барабанот: Стандардна должина на барабанот е 3,000m±2%;

Кабелско печатење:

Секвенцискиот број на должината на кабелот се означува на надворешната обвивка на кабелот со интервал од 1 метар ± 1%.

Следниве информации треба да бидат означени на надворешната обвивка на кабелот на интервал од околу 1 метар.

1. Вид на кабел и број на оптичко влакно
2. Име на производителот
3. Месец и година на производство
4. Должина на кабелот

Означување на барабанот:  

Секоја страна на секој дрвен барабан треба да биде трајно означена со букви од минимум 2,5-3 cm високи со следново:

1. Име и лого на производство
2. Должина на кабелот
3. Видови на оптички кабли и број на влакна, итн
4. Пролетување
5. Бруто и нето тежина

Пристаниште:
Шангај/Гуангжу/Шенжен

Водечко време:
Количина (КМ) 1-300 ≥300
Проценето време (денови) 15 Да се ​​роди!
Пакет на FTTHКапкаКабел
No Ставка Индекс
НадворвратаКапкаКабел ЗатворенКапкаКабел Рамен капкаКабел
1 Должина и пакување 1000m/ролна од иверица 1000m/ролна од иверица 1000m/ролна од иверица
2 Големина на макара од иверица 250×110×190мм 250×110×190мм 300×110×230мм
3 Големина на картон 260×260×210 mm 260×260×210 mm 360×360×240 mm
4 Нето маса 21 кг/км 8,0 кг/км 20 кг/км
5 Бруто тежина 23 кг/кутија 9,0 кг/кутија 21,5 кг/кутија

Пакет и испорака:

Како да изберете економична и практична амбалажа за барабан за кабел за да испуштите кабел?Особено во некои земји со дождливо време како Еквадор и Венецуела, професионалните производители на FOC препорачуваат да го користите внатрешниот барабан од PVC за да го заштитите кабелот за капка FTTH.Овој барабан е прицврстен на макарата со 4 завртки, Неговата предност е што барабаните не се плашат од дождови и намотувањето на кабелот не е лесно да се олабави.Следниве се градежните слики дадени од нашите крајни клиенти.Откако ќе заврши инсталацијата, ролната е сè уште цврста и недопрена. 
https://www.gl-fiber.com/products-ftth-drop-cable/

Фабрика за оптички кабли

Во 2004 година, GL FIBER ја основа фабриката за производство на производи за оптички кабли, главно за производство на пад кабел, оптички кабел за отворено, итн.

GL Fiber сега има 18 комплети опрема за боење, 10 комплети опрема за секундарна пластична облога, 15 комплети опрема за извртување на слоеви SZ, 16 комплети опрема за обвивка, 8 комплети опрема за производство на кабли за капка FTTH, 20 комплети опрема за оптички кабли OPGW и 1 паралелна опрема и многу други производствени помошни опрема.Во моментов, годишниот капацитет за производство на оптички кабли достигнува 12 милиони основни километри (просечен дневен производствен капацитет од 45.000 основни км и видови кабли може да достигне 1.500 км).Нашите фабрики можат да произведуваат различни видови оптички кабли за внатрешни и надворешни (како ADSS, GYFTY, GYTS, GYTA, GYFTC8Y, микро-кабел со воздух, итн.).дневниот производствен капацитет на обичните кабли може да достигне 1500 км/ден, дневниот производствен капацитет на кабелот за капка може да достигне макс.1200 км/ден, а дневниот производствен капацитет на OPGW може да достигне 200 км/ден.

https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја