ПРОИЗВОДИ

Истражете ги начините на кои технологијата GL влијае на вашиот живот
 • opgw

  opgw

  GL Supply Едношалтерско решение за OPGW оптички кабел и сродни додатоци.Достапен е заглавен, централен, тип на лабава цевка Pbt, 12-144 јадра.
  Научи повеќе
 • 2-288 јадро кабел за рекламирање

  2-288 јадро кабел за рекламирање

  GL Supply ADSS (целосен диелектричен самоносечки кабел), 2-288 јадра, единечни и двојни јакни, сите диелектрични, против громови, против електромагнетни пречки.
  Научи повеќе
 • FTTH Drop Cable

  FTTH Drop Cable

  Трите најчесто користени кабли за капка со влакно вклучуваат кабли со рамни капки, кабли за воздушни капки со бројка осум и кабли со тркалезни капки.
  Научи повеќе
 • Отворен оптички кабел

  Отворен оптички кабел

  GL снабдување Видови на воздушни, канални, директно закопани (подземни) оптички кабел за надворешна употреба.
  Научи повеќе
 • ACSR & AAAC & AAC проводник

  ACSR & AAAC & AAC проводник

  Кинески водечки и професионален производител на алуминиумски проводници ACSR и AAAC и AAC проводници повеќе од 18 години.
  Научи повеќе
 • Внатрешен оптички кабел

  Внатрешен оптички кабел

  Жолта јакна ПВЦ внатрешен кабел, со арамидни предива и OM1/OM2/OM3/OM4 влакна, за да се исполнат различните барања на внатрешните жици.
  Научи повеќе
 • Воздушен микро кабел

  Воздушен микро кабел

  Кина ТОП 10 производител и провајдер на кабли со воздушни влакна, нашите мини-фибер единици EPFU се продаваат на европскиот пазар и азиските земји како Мјанмар, Иран, Филипини итн.
  Научи повеќе
 • Хардверски фитинзи

  Хардверски фитинзи

  GL обезбедува целосен опсег на хардверски фитинзи и додатоци за ADSS и OPGW оптички кабел.
  Научи повеќе

КОИ СМЕ НИЕ

 • Профил на компанијата

 • Нашата култура

 • Нашиот пазар

 • Нашиот сертификат

https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

ВИ БЛАГОДАРИМЕ што ја посетивте веб-страницата на Hunan GL Technology Co., Ltd и ни дадовте можност да станеме ваш омилен партнер.GL FIBER е 19 години искусен водечки производител на оптички кабли во Кина, седиштето на компанијата се наоѓа во Чангша, главниот град на провинцијата Хунан.
Компанијата има меѓународна напредна опрема за производство и тестирање, формирајќи систем за производство од светска класа.Компанијата е сертифицирана од Воениот стандарден систем, AS9100 Aerospace System, ISO9001 Quality Management System, ISO14001 Environment Management System.
Нашите главни производи вклучуваат кабел за напојување со оптички влакна (ADSS, OPGW кабел), ACSR/AAAC надземен проводник, FTTH кабел за капка, внатрешен и надворешен оптички кабел итн. Нашите производи ги следат релевантните меѓународни стандарди и кинеските стандарди.Специјализирана е за дизајн и производство на ...
Повеќе >>
https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

GL има за цел да стане претпријатие на векот во светот!
Соочејќи се со новата ситуација на глобална конкуренција, GL ќе продолжи да се потпира на независните иновации на врвните таленти, компанијата ќе го следи својот дух на „реалистична“, „претприемничка“, „посветена“, „координација“, „победничка“ , Да се ​​постигне визијата на претпријатието за „создавање вредност за клиентите“, „остварување вредност за вработените“, покажување вредност на општеството.


Повеќе >>
https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

Производите на компанијата GL се извезуваат во повеќе од 169 земји и региони во Америка, Источна Европа, Африка, Блискиот Исток, Југоисточна Азија и Јужна Азија.Компанијата воспоставува долгорочно стратешко партнерство со China State Grid Corporation, China Southern Power Grid Corporation, China Telecom, China Unicom, China Mobile, SARFT, China Railway и многу странски национални мрежни компании и телекомуникациски оператори.Продажната мрежа на компанијата ги опфаќа Азија, Европа и 32 провинции и региони во Кина.Преку глобалните центри за услуги по продажбата, компанијата може да биде во тек со потребите на клиентите и да обезбеди професионални вештини и услуги.

Повеќе >>

GL ја помина сертификацијата за системи за квалитет ISO 9001:2015 во 2010 година. Со совршен систем за контрола на квалитетот, талентиран технички тим, напредна опрема и нашиот сигурен квалитет, нашите производи се здобиваат со славна слава на домашниот пазар и во странство.GL стана најсигурниот партнер во индустријата за кабли со оптички влакна.
Повеќе >>

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја