банер

1-12 Основен внатрешен FTTH кабел за капка со LSZH јакна

Централните влакна GJXFH содржат 1 јадро, 2 јадра, 4 јадра и до 12 јадра, тоа е оптичка комуникациска единица во центарот, поставена од двете страни на две паралелни челични жици/FRP/KFRP како цврсти елементи, и LSZH или ПВЦ обвивка е екструдирана надвор.

 • Име на производ:1-12 Основен внатрешен FTTH кабел за капка со LSZH јакна
 • Бренд Место на потекло:ГЛ Хунан, Кина (континентална)
 • Обезбедете OEM/ODM услуги!:
 • Категории:Сите производи, FTTH Drop Cable
 • Опис
  Спецификација
  Пакет и испорака
  Фабрички шоу
  Оставете ги вашите повратни информации

  Апликација:

  Затворен

  1,Сите видови кабли со влакна со различни структури.

  2, Работа на оптичка мрежа со високи перформанси.

  3, Оптички правци со голема брзина во зградите (FTTX).

  Температурен опсег:

  Работа: -20℃ до 60℃

  Складирање: -20℃ до 60℃

  Карактеристично:

  1,Специјален флексибилен кабел, за да се обезбеди поголем пропусен опсег и да се подобрат карактеристиките на преносот на мрежата;

  2, Две паралелни FRP го прават кабелот да има добри перформанси за компресија, заштитувајте го оптичкиот кабел;

  3, Структурата на кабелот е едноставна, мала тежина, практичност;

  4,Уникатен дизајн на жлебови, лесен за лупење, лесен за земање, поедноставување на инсталацијата и одржувањето;

  5, обвивка за отпорна на пламен без халогени со низок чад, заштита на животната средина.

  Стандарди:

  Во согласност со стандардот YD/T1258.2-2003 и IEC 60794-2-10/11

  Забелешка:
  1,Само дел од FTTH Drop Cable се наведени во табелата.Може да се произведе повеќе по потреба.
  2,Каблите може да се испорачаат со низа единечни или мултимодни влакна.
  3, Специјално дизајнирана кабелска структура е достапна на барање.

  Е-пошта:[email protected]
  WhatsApp:+86 18073118925 Skype: opticfiber.tim

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Фабрика за оптички кабли

  Во 2004 година, GL FIBER ја основа фабриката за производство на производи за оптички кабли, главно за производство на пад кабел, оптички кабел за отворено, итн.

  GL Fiber сега има 18 комплети опрема за боење, 10 комплети опрема за секундарна пластична облога, 15 комплети опрема за извртување на слоеви SZ, 16 комплети опрема за обвивка, 8 комплети опрема за производство на кабли за капка FTTH, 20 комплети опрема за оптички кабли OPGW и 1 паралелна опрема и многу други производствени помошни опрема.Во моментов, годишниот капацитет за производство на оптички кабли достигнува 12 милиони основни километри (просечен дневен производствен капацитет од 45.000 основни км и видови кабли може да достигне 1.500 км).Нашите фабрики можат да произведуваат различни видови оптички кабли за внатрешни и надворешни (како ADSS, GYFTY, GYTS, GYTA, GYFTC8Y, микро-кабел со воздух, итн.).дневниот производствен капацитет на обичните кабли може да достигне 1500 км/ден, дневниот производствен капацитет на кабелот за капка може да достигне макс.1200 км/ден, а дневниот производствен капацитет на OPGW може да достигне 200 км/ден.

  https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

  https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

  https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја