банер

Единечен режим/повеќемодни ST закрпи со оптички влакна/пигтал

Кабелот за лепенка со влакна ST користи долга керамичка обрача со дијаметар од 2,5 мм (или нерѓосувачки легури / пластика).Се спојува со адаптер за интерконекција и се прицврстува на своето место со извртување за да се вклучи штекерот за бајонет со пружина.Тој е најпопуларниот конектор за мултимодни LAN апликации со оптички влакна

 • Име на производ:Печ кабел
 • Бренд Место на потекло:ГЛ Хунан, Кина (континентална)
 • Обезбедете OEM/ODM услуги!:
 • Категории:Сите производи, ODN производи, Patch Cord
 • Опис
  Спецификација
  Пакет и испорака
  Фабрички шоу
  Оставете ги вашите повратни информации

  Карактеристики:

  1. Усогласеност со IEC, JIS, Telcordia;
  2. Механизам за спојување на бајонет со извртување, кој обезбедува брзи, многу повторливи врски со ниски загуби;
  3. Едноставни, дуплексни и мулти-влакна склопови во стандардни и сопствени конфигурации;
  4. Единечен режим и мултимодни;
  5. Финиш на компјутер.

  Апликации:
  1. Инсталации во простории;
  2. Телекомуникациски мрежи;
  3. Метро мрежи;
  4. Локални мрежи (LAN));
  5. Мрежи за обработка на податоци;
  6. Инструментација.
  Белешки:
  Само дел од Joint Box/Splice Close/Joint Close се наведени овде.Можеме да зависиме од барањата на клиентите за производство на различниот модел Joint Box/Splice Close/Joint Close.
  Ние обезбедуваме услуга OEM&ODM.
  Контактирајте со нас сега!
  Е-пошта:[email protected]
  WhatsApp:+86 18073118925 Skype: opticfiber.tim

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Фабрика за оптички кабли

  Во 2004 година, GL FIBER ја основа фабриката за производство на производи за оптички кабли, главно за производство на пад кабел, оптички кабел за отворено, итн.

  GL Fiber сега има 18 комплети опрема за боење, 10 комплети опрема за секундарна пластична облога, 15 комплети опрема за извртување на слоеви SZ, 16 комплети опрема за обвивка, 8 комплети опрема за производство на кабли за капка FTTH, 20 комплети опрема за оптички кабли OPGW и 1 паралелна опрема и многу други производствени помошни опрема.Во моментов, годишниот капацитет за производство на оптички кабли достигнува 12 милиони основни километри (просечен дневен производствен капацитет од 45.000 основни км и видови кабли може да достигне 1.500 км).Нашите фабрики можат да произведуваат различни видови оптички кабли за внатрешни и надворешни (како ADSS, GYFTY, GYTS, GYTA, GYFTC8Y, микро-кабел со воздух, итн.).дневниот производствен капацитет на обичните кабли може да достигне 1500 км/ден, дневниот производствен капацитет на кабелот за капка може да достигне макс.1200 км/ден, а дневниот производствен капацитет на OPGW може да достигне 200 км/ден.

  https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

  https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

  https://www.gl-fiber.com/about-us/company-profile/

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја